13.07.2016

WIELKIE EMOCJE NA MECIE PRZY KATOWICKIM SPODKU

Za sprawą niezwykłych prędkości osiąganych przez kolarzy na mecie, Katowice są nazywane „świątynią sprintu”. Uczestnicy wyścigów Nutella Mini Tour de Pologne dodali do szybkości dziecięcą fantazję, radość i wielkie emocje.

Krótka, płaska i dość prosta technicznie runda poprowadzona była wzdłuż Alei Korfantego. Mimo krótkiego dystansu na mecie nie mieliśmy finiszu z peletonu. W kategorii 8-10 lat najmocniejszymi nogami mógł pochwalić się Kacper Bartnik, który dystans 3 kilometrów pokonał w 5 minut i 45 sekund. Dziesięć sekund za zwycięzcą finiszował Mikołaj Legieć, a tuż za nim Mateusz Kuś. Wśród dziewcząt najszybsza była Milena Tokarska (6:09), drugie miejsce zajęła Jadzia Kucharska, a trzecie Weronika Skrzyńska.

Starsi kolarze (11-12 lat) pokonywali rundę dwukrotnie, a najszybciej uczynił to Radosław Laskowski (10:50). Na podium dojechali również Hubert Grygowski i Michał Borowski. Po zaciętym finiszu wśród dziewcząt triumfowała Maja Tracka, która o dwie sekundy wyprzedziła Zuzannę Chylińską.