14.07.2016

KOLARSKIE EMOCJE Z NUTELLĄ W NOWYM SĄCZU

Nowy Sącz niezwykle ciepło powitał uczestników Nutella Mini Tour de Pologne. Przy wspaniałym dopingu młodzi kolarze wspięli się na wyżyny swoich umiejętności.

Runda wyścigu w Nowym Sączu liczyła 3,4 kilometra. Młodsi zawodnicy (8-10) pokonywali ją raz. Wśród chłopców triumfował Jan Kaźmierowski z Sokółki, który dystans przejechał w 5 minut i 53 sekundy. Podium uzupełnili Mateusz Fałat (5.57) oraz Karol Zagata (6:16). Znakomicie pojechała Milena Tokarska, która wygrała rywalizację dziewczynek z czasem 6.34. Drugie miejsce zajęła Amanda Zarina, a trzecie Amelia Bożek.

Starsi kolarze (11-12) walczyli na dystansie niespełna siedmiu kilometrów. Dwie rundy najszybciej pokonał Hubert Grygowski (11:31), który po zaciętym finiszu wyprzedził o jedną sekundę Dominika Ratajczaka i o trzy sekundy Jacka Starościca. Wśród dziewcząt triumfowała Karolina Karpińska (11:36) przed Zuzanną Chylińską i Martyną Papierok.